ÇALIŞAN SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ VE ÇEVRE POLİTİKASI

İMTES İMALAT alüminyum yarı mamul malzemeleri modern ve geniş tesislerinde kesim -büküm, kaynak, talaşlı imalat, elektrik, boya metotları ve montaj yeteneğini de kullanarak nihai ürüne dönüştüren, kendine özgü tasarımları ile birlikte müşteri isteği ve projelerine yönelik çalışan kendi alanında örnek bir firmadır.

Firmamızın kalite anlayışı, hizmet ettiği müşterilerine,  hizmet verdiği sektöre, ülke ekonomisi ve ülke sanayiinin gelişimine verdiği katkının yanı sıra sağlıklı bir ortamda çalışmayı ‘’SIFIR KAZA’’ felsefesiyle yaşam biçimi haline getirmektir.

İMTES İMALAT yönetimi ve çalışanları tüm kazaların önlenebilir olduğuna inanmakta ve bu hedefe, sürekli kendini geliştirme anlayışı sayesinde ulaşabileceğinin bilincindedir.

İMTES İMALAT ve çalışanları tüm ulusal çevre, iş güvenliği ve çalışan sağlığı ile ilgili yasal gerekliliklere uymayı taahhüt eder.

İMTES İMALAT; tüm projelerde önleyici tedbirler alarak, kendi çalışanları ve taşeronları için güvenli bir ortam sağlamakla birlikte tedarikçilerine tavsiyelerde bulunmaktadır.

İMTES ailesi bu hedefe, bilgilendirilmiş, teşvik edilmiş, bu hedefe kilitlenmiş, tüm tehlikelere karşı hassas, bilinçli işgücü ve yönetimin varlığıyla ulaşabileceğinin bilincindedir.

ÇSG Uzmanı ile birlikte tüm çalışanlar yetkileri dâhilinde gerekli tüm önlemleri almakla ve yetkiliyi bilgilendirmekle sorumludur. Bu sorumluluk işverenle birlikte tüm çalışanların iş güvenliği uygulamalarına katılmasını ve desteklemesini kapsamaktadır.

İMTES ailesi, kendisinin, çevresindekilerinin ve kendinden sonraki nesillerin en az kendi refah seviyesinde yaşama hakkına saygı duymaktadır.

oficina pdf(1)EHS Policy